Erasmus+KA1

Program Erasmus+, Výzva 2020, Klíčová akce 1 –

Projekty mobility osob – školní vzdělávání.

Číslo projektu: 2020-1-CZ01-KA101-077499

Název projektu: Profesní rozvoj pedagogů a managementu školy

Realizace: 1.9.2020-31.8.2022

Cíle našeho projektu, na který jsme získali grant EU ve výši 1téměř 10 tisíc Eur,vychází ze studie Evropské strategie 2020, z Evropského plánu rozvoje a. Školního akčního plánu. Navazují také na úspěšné předcházející dva projekty Erasmus+ KA1, které byly zaměřeny na přírodní vědy.

V projektu je naplánováno celkem 5 mobilit (4 vzdělávací kurzy a  job shadowing.) které povedou ke splnění cílů projektu. Vhodné kurzy pro pedagogy  jsou  pořádané vzdělávací agenturou Dorea Educational Institute Limassol ( Kypr)a  eduKarjala, Joensuu (Finsko).

Kurzy Teamwork as a Means for Enhancing Produktivity , Modern School Leadership, Improving School Management from single Person to a common Strategy jsou zaměřené na zlepšení managemtu školy a týmové práce. Kurz Promoting STEM Education through Teacher Training  je zaměřen na získání dovedností k zavádění nových metod do výuky přírodních věd .Aktivita Job shadowing ( Stínování), které se zúčastní ředitel školy, bude probíhat na francouzské škole v Le Mans, která je naším partnerem v projektu Erasmus+KA2 Partnerství škol.

Získané kompetence, nové poznatky ze zahraničních kurzů, příklady dobré praxe, výměna zkušeností obohatí nejen účastníky mobilit, ale stanou se v dlouhodobém horizontu přínosem pro  celou naší školu. Zahraniční osvědčené metody budou vedením školy zavedeny do organizace chodu školy.

RNDr. Jarmila Čeperová

koordinátorka projektů Erasmus+

Zpráva o aktivitě stínování

Projekt Erasmus+ KA1

Pracovní list  Metoda výuky Steam. Téma FOTOSYNTÉZA

Pracovní list  Metoda výuky Steam. Téma: Práce s robotem EV3.

Článek do HL - Erasmus+KA1