100 vědců do SŠ

Již od roku 2012  v rámci projektu organizuje Ústav informatiky Akademie věd České republiky setkání nadaných středoškolských studentů a jejich pedagogů s předními vědci z mnoha různých vědních oborů.

Cílem projektu je seznámit studenty s aktuálními poznatky ze světa vědy a výzkumu v ČR, které jim mohou pomoci při výběru dalšího studia a získání přehledu o různých vědních oborech. Pedagogy mohou přednášky inspirovat ke zkvalitnění výuky a přinést jim možnost kontaktu a navázání spolupráce s vědci a jejich institucemi. Pevně věříme, že naše akce přispívají k popularizaci špičkové české vědy.

www.100vedcu.cz

V letošním roce 2018 se naši studenti a pedagogové účastnili 2 seminářů:

Z Brna Ke Hvězdám - Brno, 18.-20.4, Krajský Úřad, Cejl ( 14 studentů a 2 pedagogové)

Přednášející:

prof. PhDr. Jiří Svoboda, DrSc., Ústav antropologie PřF MU, Archeologický ústav AV ČR, Brno, Současný pohled na evoluci člověka
prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc.,Ústav matematiky, Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně
Mgr. Petr Scheirich, Ph.D., Astronomický ústav AV ČR, Oddělení meziplanetární hmoty
Dr. Michael G. S. Londesborough B.Sc Hons Ph.D. Ústav anorganické chemie AV ČR
prof. Ing. Josef Lazar, Dr. Ústav přístrojové techniky AV ČR, Brno
PhDr. David Černý, Ph.D. Ústav státu a práva AV ČR, Etika autonomních vozidel
Mgr. Roman Neruda, CSc. Ústav informatiky AV ČR, MFF UK, Data mining

Česko-Slovenská Informatika: Roboti Nad Dunajem, 23.-24. 10., ÚI SAV, Bratislava  ( 9 studentů a 1 pedagog)