Dva projekty Do světa! 2021 získaly grant

30. 5. 2021

z dotační programu Jihomoravského kraje. Projekt "Poznejme přírodní parky Dolního Rakouska", který získal dotaci 200 tisíc Kč, je zaměřen na poznání přírodních lokalit jižní Moravy a Dolního Rakouska a je určen především pro žáky kvarty a tercie. Cílem druhého projektu " Historrie, tradice a kulturní dědictví našich národů", který získal dotaci 150 tisíc Kč a je určen především pro studenty 2.A a 6.C, je pokračování partnerství s polskou školou Gimnazjum im.Powstánców Ślaskich v Miedznej. Spolupráce mezi školami začala již v r.2007 prostřednictvím dvou projektů eTwinning, které získaly i European Label a navazuje na úspěšný projekt Comenius (2010-2012) Landscapes of Europe. Regiony Moravy a Slezska jsou propojeny historicky i kulturně. Programy obou projektů jsou v příloze. Více informací ráda poskytnu.

RNDr. Jarmila Čeperová