WORKSHOP S FRANCOUZŠTINOU – 10.5.2022

Letošní festival francouzské kultury Bonjour Brno sice již skončil, ale dny plné francouzské atmosféry pokračují. 24 žáků studujících francouzský jazyk se 10. května zúčastnilo workshopu s francouzštinou.
Nejprve zavítali do Francouzské aliance, kde byl pro ně připraven pestrý program plný zábavných aktivit: vyzkoušeli si komiksový kvíz, rozklíčovali některé fonetické záludnosti, zapojili se do konverzačních her. Druhá část workshopu – „Vaření s Francouzem ve venkovní kuchyni“ - pokračovala ve výukovém centru Otevřené zahrady. Známý kočovný kuchař François Bouillet z francouzského regionu Franche-Comté poskytl žákům jedinečnou příležitost používat jazyk v reálné situaci, naučit se nová slova, ale také dozvědět se něco o francouzské gastronomii.
Mgr. Darina Honsová