Výměnný pobyt 2023 – Hustopeče – Neuchâtel

18. – 24. 6. proběhla druhá část výměnného pobytu mezi Gymnáziem Hustopeče a Lycée Jean-Piaget ze švýcarského Neuchâtelu. Zúčastnilo se ho 21 žáků, kteří studují francouzštinu nebo němčinu.
Po uvítání ve  švýcarské škole  studenti navštívili malebné město Neuchâtel u stejnojmenného jezera, čokoládovnu Camille Bloch, výrobnu sýru Tête de moine, Olympijské muzeum v Lausanne u Ženevského jezera, městečko Vevey, hlavní město Bern a mnoho dalších míst. Kromě poznávání krás Švýcarska žáci trávili mnoho času v hostitelské rodině. Během individuálního programu poznali autentický život svých vrstevníků ve Švýcarsku, ochutnali tradiční pokrmy či komunikovali s rodilými mluvčími.
Přejeme si, aby tato vzácná tradice, která vznikla pouze na základě přátelství českých a švýcarských pedagogů, zůstala a aby se výměnného pobytu v budoucnosti mohli zúčastnit také další žáci našeho gymnázia.
Mgr. Darina Honsová