Vánoční zpívání v kostele sv. Václava a sv. Anežky České

Mnoho let se naše gymnázium účastnilo poslední školní den před vánočními prázdninami celonárodního Zpívání na schodech. Všichni žáci vyšli po svých třídních besídkách ven ze tříd, shromáždili se na hlavním schodišti a než se rozešli domů, zazpívali si společně koledy a různé vánoční písně. Mnozí si jistě pamatují následné Tříkrálové koncerty pro veřejnost v kostele svatého Václava a svaté Anežky České. Tuto krásnou tradici bohužel přerušila covidová opatření.
     Po této pauze se vánoční zpívání uskutečnilo v novém prostředí: ve výše zmíněném kostele. V podání studentů, kterým velmi děkuji za nadšenou spolupráci, zazněly staré české koledy, vánoční spirituály i mezinárodně známé vánoční hity, jako Happy Xmas Johna Lennona.  Studenti a učitelé také secvičili společnou ,,kantorskou“ píseň - slavnou Tears in heaven od Erica Claptona, v české verzi Já se vrátím. Řízením osudu se stalo, že během nácviku zesnula milá kolegyně Jitka Jirásková, které   všichni společně tuto píseň s úctou věnovali. Na závěr zazněla vánoční hymna „Narodil se Kristus Pán“.  Záznam z tohoto jedinečného koncertu bude od února ke shlédnutí na youtube.
    S přáním všeho dobrého v novém roce 2023
Mgr. Margita Křížová, vedoucí školní kapely Gymnázia T.G.Masaryka