Vánoční zpívání na schodech

Tradice vánočních koncertů

Každoročně se naše škola účastní celonárodního předvánočního Zpívání na schodech, které na našem gymnáziu založila bývalá  kolegyně Hana Potměšilová.  Od roku 2014, kdy se stala starostkou města Hustopeče, jsem tuto náročnou, ale velmi milou povinnost převzala po ní. Kdo ze studentů rád zpívá nebo hraje na cokoli, byl a je srdečně zván k nacvičování! Již od října společně vytváříme program, který se skládá z tradičních českých koled, spirituálů a popových domácích i zahraničních písní. Nechybí ani vánoční překvapení v podobě sólových vystoupení studentů, ale i kolegů pedagogů  –  letos velice děkuji za krásný hlasový přínos Simoně Chrastilové, Ctiradu Šedému a naší stážistce z USA Lizzy. Za podporu a pomoc musím také poděkovat bývalým studentům a členům kapely Kubovi Hytychovi a Sabině Mášové, kteří si takto zpestřili svá vysokoškolská studia.

V lednu 2017 jsme poprvé vystoupili se školním vánočním  programem  nazvaným Tříkrálový koncert v  hustopečském katolickém kostele.  V sobotu 5. 1. 2019 se konal v kostele  již třetí ročník tohoto koncertu, který se stal tradicí.   Je to radost, ale také závazek. S hrdostí musím říct, že se tentokrát studenti rozhodli dát výtěžek dobrovolného vstupného dětem do domova Narnie v Morkůvkách. A vybralo se neuvěřitelných 10 500,- Kč, za což velmi děkujeme všem dárcům-divákům, kterých přišlo kolem 200!

Mgr. Margita Křížová, učitelka

Na závěr  pár postřehů přímo od studentů ze školní kapely:

,,Každý rok, když se v listopadu začínáme scházet s kapelou, vypadá to bídně. Většinou nám půlka kapely onemocní nebo v průběhu zjistí, že nemůže... a pak je také samozřejmě spousta nových, ještě nezkušených členů. Díky paní učitelce Křížové a společnému úsilí to ale vždy zvládneme. Po několika týdnech pilného cvičení nakonec přijde Zpívání na schodech a Tříkrálový koncert. Nikdy to není naprosto bez chyb, ale hlavní poháněcí silou, která nás drží, je vždy publikum a ta nádherná atmosféra, kterou vytváří!“

Katka Ondráková(6.C) – zobcová flétna, zpěv

,,Před vstupem do sálu jsme si dodali odvahu pokřikem: za Narnii!  Vše vypuklo krátce po osmnácté hodině písní – Zvěstujem vám radost!  a  vyvrcholilo tajemným textem písně Adiemus. Celá akce byla doprovázena dvěma talentovanými moderátory Štěpánem Otřísalem(6.C) a Martinem Benýškem(4.C) a jejich výkladem o událostech v českých dějinách spojených s číslem 8. Po koncertě bylo v předsálí připraveno občerstvení, které nachystala Nela Plotová(4.A) s maminkou. Doufáme, že se všem líbilo a chutnalo a že přijdou zas!“

Maruška Knápková(7.C) – zpěv a výroba programu

,, Myslím, že Tříkrálový koncert se letos velice podařil. Samozřejmě, že pár chyb udělal snad každý, ale když jste se podívali do hlediště, viděli jste nadšené tváře diváků, plačící maminky a radostně zpívající babičky. Na začátku byl nejspíš každý nervózní, klepali se nám ruce a nohy. Ale pak nám po každé písni začal usmívající se dav tleskat, nervozita opadla a my si mohli užívat ten krásný zážitek!“

Nela Padělková(2.C) – alt saxofon