Úspěšní řešitelé národního kola soutěže Bobřík informatiky

Národního kola 14. ročníku předmětové soutěže podporované MŠMT se zúčastnilo celkem 109 442 soutěžících.
Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informativního myšlení, algoritmizace, porozuměním informacím, řešením problémů a digitální gramotnosti. Test vyplňovali online, vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce.

V kategorii Senior byly úspěšnými řešitelkami Helena Vechetová i Alžběta Dufková (obě 8.C) a získaly výborné umístění v ČR. H. Vechetová ziskem 156 bodů a zařadila se na 217. místo.  A.Dufková se 155 body  zaujala 258.místo z celkového počtu 5052 studentů z gymnázií v ČR.
V kategorii Junior ve školním kole zvítězila a stala se úspěšnou řešitelkou Jitka Stritzlová (5.C) a ziskem 160 bodů obsadila 182. místo v ČR.  Jeroným Kamenský (5.C) získal 143 bodů a je hodnocen na 494. místě v ČR z celkového počtu 9718 účastníků v této kategorii.
V kategorii Kadet soutěžilo 47 žáků, z nichž je 24 úspěšných řešitelů. Nejlepší výsledky v této kategorii:  Julie  Fojtlíková (3.C) 177 bodů, Michael Brehler (3.C) 172 bodů a Matěj Šrubař (4.C)
V kategorii Benjamin byli ze 14 účastníků 4 úspěšní řešitelé. Nejlepších výsledků dosáhli: Jakub Sedláček (2.C) 172 bodů, Daniel Dubinin ( 2.C) 144 bodů a Vítězslav Kučera (2.C) 132 bodů.
Všem soutěžícím děkujeme za aktivní účast v soutěži a blahopřejeme nejlepším!

RNDr. Jarmila Čeperová