Úspěchy studentů v matematických soutěžích

Naši žáci se v letošním školním roce zapojili do mnoha matematických soutěží, ve kterých byli velmi úspěšní.
Matematický klokan je soutěž, které se zúčastní žáci nižšího i vyššího gymnázia. Na nižším stupni se zapojují do soutěže všechny ročníky a třídy, na vyšším se žáci rozhodují již podle vlastního zájmu. V okresním kole Matematického klokana v kategorii Student získala 1. místo Veronika Krušinová (8.C) a 3. místo Petr Soudek (7.C).
Školní kolo Pythagoriády řešili všichni studenti nižšího stupně gymnázia; v okresním měřítku získal   3.místo  Adam Forejtník (1.C)  a 4. místo Anežka Ziaťková (3.C).
Do Matematické olympiády se dobrovolně zapojili žáci se zájmem o matematiku a v okresním kole dosáhli vynikajícího umístění ve svých kategoriích:
Z6: 1. místo Adam Forejtník, 2. místo Jakub Rohrer (oba 1.C)
Z8: 1. místo Jakub Sedláček, 2. místo Anežka Ziaťková (oba 3.C)
Z9: 2. místo Jaroslav Ondra a Jakub Slaný, 3. místo Patricie Čuprová  (všichni 4.C).
Další  soutěž, kterou každoročně pořádáme pro primu až kvartu,  je matematická soutěž Pangea, v níž se prolínají úlohy ze společenskovědních a přírodovědných oborů. Nejlepšího umístění v kraji, 12. místo, získala Magdalena Straková (2.C).
Druhým rokem mají žáci možnost zapojit se do celoroční matematické soutěže organizované předmětovou komisí matematiky.  Ta probíhala ve třech kategoriích od října 2022 do června 2023 a vrcholila finálovým kolem 26. 6. 2023. Zde jsou výsledky:
Kategorie I - Benjamín:    1. místo - Adam Forejtník (1. C);  2. místo - Jakub Rohrer (1. C);
3. místo - Anna Romanová (2. C)
Kategorie II - Kadet:        1. místo - Patricie Čuprová; 2. místo - Max Blinka;
3. místo – Jaroslav Ondra (všichni 4. C)
Kategorie III - Junior:        1. místo - Matěj Šrubař (5. C); 2. místo - Jan Bartoň (6. C);
3. místo - Lenka Odvářková (5. C)

Novinkou byla účast žáků nižšího stupně na týmové celostátní matematické soutěži MaSo, kde za spočítané příklady získávaly týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Sami žáci se k této soutěži vyjadřovali velmi pozitivně.

Děkujeme všem za reprezentaci naší školy a gratulujeme k výborným výsledkům!
Předmětová komise matematiky