Tým kvarty postupuje do celostátního kola soutěže Finanční gramotnost

V krajském kole, které se konalo online 29.3., tým ve složení Zuzka Rubášová, Jeroným Kamenský a Jan Bartoň obsadil vynikající 3. místo.  Soutěžilo 12 týmů z krajů Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Vysočina. Soutěž se skládala ze dvou částí: vědomostního testu a vlastní prezentace zadaného úkolu. Žáci měli za úkol kreativně zpracovat téma „Jak byste se chtěli učit o financích u vás ve škole“ ( ppt prezentace, video nebo audio).
   Krajské kolo bylo součástí celosvětové kampaně Global Money Week (22.3.-28.3.), který byl zakončen odbornou konferencí 31.3. za účasti ministryně financí Aleny Schillerové a všech bankovních institucí, které podporují výuku finanční gramotnosti. Národním koordinátorem je Ministerstvo financí České republiky a hlavními národními organizátory této iniciativy je yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Letošní téma bylo „Take care of yourself, take care of your money“. (Postarej se o sebe, postarej se o své peníze). Hlavní myšlenkou je vychovat generaci, která bude schopná předcházet budoucím krizím díky rozvoji finančního vzdělání a přístupu k finančním službám.
   Celostátní kolo se bude konat v termínu 21. 4. 2021    Více na https://financnigramotnost.cz/
   RNDr. Jarmila Čeperová