TÝDEN S OSOBNOSTMI I. aneb HEJTMAN JIHOMORAVSKÉHO KRAJE NA GYMNÁZIU

Gymnázium T.G. Masaryka uspořádalo pro své studenty druhý říjnový týden zajímavé besedy a velmi inspirativní setkání na půdě školy. Nejprve přijel v pondělí 9. října J. Grolich, hejtman Jihomoravského kraje.

V průběhu pondělní besedy studenti adresovali své dotazy panu hejtmanu Grolichovi. Dozvěděli se tak, které konkrétní instituce v jejich městě spadají do gesce jeho úřadu (nemocnice, školství, doprava a soc.služby). Studentské dotazy byly i velmi osobní – žáci se zajímali, jaká byla profesní cesta pana hejtmana do stávající pozice, co vystudoval, jaký je jeho denní program. Ptali se také, jak pracuje s rozporem mezi rolí politika a jeho původním koníčkem - stand up bavičem. Dotazy uzavíraly otázky směřující na stav konkrétních ekologických projektů a studií v kraji. Na tuto besedu přijali pozvání i žáci z místních škol: zúčastnili se zástupci ZŠ Komenského Hustopeče a ze Střední školy polytechnické.

Mgr. Dagmar Langarová