Třída sexta v hlavním městě

Ve dnech 16. a 17. dubna 2019 se třída sexta za doprovodu učitelek, paní Formankové a paní Langarové, vypravila na dlouho očekávanou historicko-literární exkurzi do Prahy.

V úterý brzy ráno měli účastníci sraz v Brně na vlakovém nádraží, odkud kolem osmé vyjeli směr Praha. Po tříhodinové cestě stanuli žáci na Hlavním nádraží, odkud se vydali k hotelu. Ubytovaní byli v hotelu Prokopka na Žižkově. Počasí bylo krásné, a tak se po lehkém obědě studenti vydali do centra.

První zastávkou byly Hradčany a nejvýznamnější památka českých dějin – Pražský hrad. Prohlídka je zavedla do katedrály sv. Víta, Vladislavského sálu, starého královského paláce, baziliky sv. Jiří i do Zlaté uličky. Poté, co si studenti prohlídli největší hradní komplex na světě, zamířili ke Karlovu mostu.

Po cestě měl každý krátký přehled o některé z nejdůležitějších památek, takže každých pár minut měli sextáni jiného průvodce. Jejich další kroky vedly na Staroměstské a na Václavské náměstí, kde dostali unavení výletníci rozchod na večeři. Někteří se vrátili na „Staromák“, někteří k Národnímu muzeu a k soše sv. Václava na koni.

Navečer třídu čekala krásná kulturní vložka, a to návštěva Stavovského divadla. Zhlédli moderně pojaté činoherní představení „Vítejte v Thébách“, v hlavních rolích s vynikající Janou Strykovou či Davidem Matáskem.

Ráno, po skvělé snídani v hotelu, odevzdali sbalení studenti klíče od pokojů a vydali se do židovské čtvrti – Josefova. Průvodkyně židovského muzea jim ukázala několik synagog, z nichž největší byla Španělská. Dále navštívili židovský hřbitov a byli seznámeni s historií judaismu v Praze. Kluci si v synagogách vyzkoušeli kipy, pokrývky hlavy.

Výlet končil na Staroměstském náměstí za hudebního doprovodu amatérské tříčlenné pouliční skupiny, načež se delegace našeho Gymnázia vydala k metru. Ve dvě hodiny se sextáni, okouzlení krásou Prahy, rozloučili s hlavním městem a vydali se zpět k domovu.

Celý výlet, i přes časové omezení, byl velmi zdařilý a naplněný skvělými zážitky, na které bude sexta jistě ještě dlouho vzpomínat.

Berenika Oudová, sexta

Hlavní nabídka

Pro studenty a rodiče

Výzva č. 02_16_035 Gymnázium T.G. Masaryka Hustopeče

reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008004

Projekt Výzva č. 02_16_035 Gymnázium T.G. Masaryka Hustopeče je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem je osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Fyzická realizace projektu proběhne v období 1.1. 2018 až 31.12. 2019

 

Naši sponzoři

Kreativní agentura Graweb

Copyright © 2019 Gymnázium T.G.Masaryka Hustopeče

Tvorba WWW
Redakční systém Granet