Toskánsko 27.9.-4.10.2015

S  partnerskou školou  Scuola „  Arnoldo di Cambio“ v Colle Val d´Elsa od r.2007 „na dálku“ prostřednictvím IT nástrojů projektu eTwinning. Projekt „Naturalist´s notebook“, jehož cílem bylo nejen srovnání přírodních krás regionu Toskánska a kraje pod Pálavou  získal v roce 2009 evropský eTwinning Quality Label. Setkání v květnu 2008 v Itálii během akce „Jaro v Evropě“ se uskutečnilo díky dotace Do světa 2008.S koordinátorkou projektu eTwinning Laurou Maffei ( vyučuje IT a Aj) jsme se prostřednictvím  e- mailu a skype domluvily na harmonogramu  a programu setkání, které se uskutečnilo ve dnech 27.9.-4.10.2015 v Toskánsku. Cílem setkání byla nejen oslava 10.výročí eTwinningu, příklady dobré praxe zapojení iPadů do výuky přírodovědných předmětů, ale především podpora vzájemné spolupráce, navázání nových přátelství, komunikace v cizím jazyce ( především v Aj) a poznání historie a umění Toskánska.

Během pobytu v Toskánsku žáci své poznatky ( z D, Vv, Z, Bi a literatury) zpracovávali ve svých výstupech  a také své poznatky a získané dovednosti ( z  Vv, Aj a IT) využijí  v rámci ŠVP v dalším období. Každý žák obdržel složku s programem a materiály o navštívených místech v Toskánsku, které si postupně doplňovali v rámci výuky Z, D a Bi, která probíhala během pobytu , a využijí je i v další výuce  Především výtvarná díla, ve kterých žáci ztvárnili navštívená toskánská  města, byla vystavena po návratu ve škole a odměněna. Žáci své dojmy ze setkání popsali v článcích, které  byly zveřejněny ve školním časopisu Salamandr, v e-listech města Hustopeče, v Hustopečských listech a Břeclavském deníku. Také na webu školy v projektech a fotogalerii jsou zveřejněny informace o projektu. Veřejnost  byla informována o projektu a příspěvku JmK z dotačního programu Do světa  prostřednictvím nástěnky s fotografiemi během  konzultačního odpoledne pro rodiče 19.11.2015.  Žáci také vytvořili ppt prezentace a video ( využití aplikací na iPadu- movie, keynote , iBooks aj.)) ze setkání ,  se kterým seznámili návštěvníky Vánočního dne otevřených dveří 10.12.2015.  Mezi další propagační materiály patří kalendáře a plakáty, které budou součástí výzdoby školy. Spolupráce mezi školami pokračuje a postupně budou také vznikat nové výstupy v rámci projektu eTwinning.