Studenti uspěli v celostátní přehlídce Ars Poetica - Puškinův památník a zaujali porotu

Kateřina Šnyrchová (1.A) a Miroslav Brúček (3.A) se 6. 6. 2022 zúčastnili v Praze celostátní přehlídky Ars Poetica, kam postoupili z krajského kola. Předvedli dvě písně v ruském jazyce. Žáci získali mimořádné ocenění, obohatili se o nové poznatky z ruské kultury a obdrželi vřelá a povzbudivá slova od předsedy české asociace rusistů pana Mgr. Jiřího Klapky: ,,...Kdybych měl celostátní přehlídku charakterizovat – byla na jedné straně plná humoru a na druhé straně také něžných, citlivých a oduševnělých vystoupení. Takové bylo i zpívání Kateřiny Šnyrchové a Miroslava Brůčka z Gymnázia v Hustopečích. Jejich vystoupení mne okouzlilo."