Studenti se zapojili divadelním představením ke slavnostnímu odhalení sochy Elišky Rejčky

Hustopeče si v těchto dnech připomínají výročí 700 let, kdy si město koupila Eliška Rejčka. Při té příležitosti se uskutečnilo 1. června slavnostní odhalení sochy této panovnice, kterou zhotovila polská umělkyně Ewa Ross-Baczyńská. Do slavnostního programu na nádvoří Domu U Synků se zapojili i studenti kvinty - připravili si divadelní vystoupení...

V nápaditém a vtipném scénáři hry s názvem Obrazy ze života Elišky Rejčky podle scénáře kvintána Matěje Šrubaře se jeho spolužáci v předváděných historických postavách přímo našli! Krásná Eliška Rejčka v podání Lenky Odvářkové byla určitě dominující osobou. Tyto krásné studentské výstupy doplnila žákovská hudba se středověkým nádechem pod vedením Mgr. Margity Křížové, učitelky hudební výchovy.

Nádvoří bylo zcela zaplněno hosty a celá atmosféra odhalení sochy i představení byla velice obohacující i příjemná. Hustopeče jsou zase o krok dále: mají krásnou sochu Elišky Rejčky i šikovné studenty se zájmem o minulost, současnost i budoucnost.

Mgr. V. Komoňová, iniciátorka představení studentů