Student gymnázia Vojtěch Ziaťko se zařadil mezi nejlepší autory soutěže Skrytá paměť Moravy

Letos se uskutečnil již 13. ročník literární soutěže Skrytá paměť Moravy, jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj a Památník písemnictví Rajhrad. Zde v nádherných prostorách kláštera se 14. 6. 2019 uskutečnilo slavnostní vyhlašování soutěže, jejíž téma letos znělo: Voda má, voda má…..
Práce studenta Vojtěcha Ziaťka ze sekundy našeho gymnázia se ocitla mezi nominovanými autory v kategorii 12 – 15 le
t.

Každý rok odborná porota hodnotí literární práce mladých autorů a vybírá pět nejlepších prací v dané věkové kategorii. Během slavnostního vyhlašování se tito nejlepší autoři dozvědí, zda jejich nominace byla proměněna v některé z prvních míst. A to se také stalo  -  povídku  Nový domov Vojtěcha Ziaťka  ocenila porota druhým místem.

V odůvodnění k ocenění zaznělo, že porota ocenila mj. skácelovské ladění prózy a také zdařilý motiv putování vodníka, který na cestě za čistou vodou dojde z Německa až k Vltavě, kde najde nejen čistou vodu, ale objeví také krásu české hudby a pozná přátelství a nakonec i nevěstu.

Součástí slavnostního vyhlašování bylo nejen představování nominovaných autorů a jejich prací a následné vyhlašování pořadí, ale také autorské čtení vítězných prací. Povídku Nový domov si tak ve Vojtěchově podání mohli vyslechnout účastníci zcela zaplněného sálu.

Práce našeho studenta byla vyhodnocena jako druhá nejlepší mezi 117 pracemi v dané kategorii, příspěvky  do soutěže byly zaslány celkem z devíti krajů republiky. Toto vítězství se zařadilo mezi letošní úspěchy našich studentů v rámci předmětu českého jazyk.