Společně pro budoucnost Evropy

Tak se jmenovalo setkání českých a francouzských studentů ve Štrasburku, které se konalo druhý týden v září. Spolupráce s francouzskou partnerskou školou v LEGTA Roullion (Le Mans) pokračuje i po skončení úspěšného projektu Erasmus+ KA2 „Let´s take a CLIL together“, (2019-2021) a tématem pro diskusi studentů obou škol je Evropský rok mládeže, který je vyhlášený na rok 2022 a který chce zdůraznit důležitou roli evropské mládeže při utváření budoucnosti Evropy.  
Také předsednictví Francie a České republiky  EU v roce 2022 bylo impulsem pro setkání s europoslancem Janem Zahradilem, který studenty a učitele obou škol přijal v prostorách Evropského parlamentu ve Štrasburku. Po prezentaci o významu EP pan europoslanec ochotně odpovídal na dotazy studentů obou škol v anglickém jazyce. Také účast přímo na zasedání EP, které právě probíhalo, bylo velkým zážitkem pro všechny. Neformální diskuse se studenty pokračovala i během společné večeře v alsaské restauraci, kterou pro nás zajistil. Alsaský kulinářský symbol „tarte flambée“. 
Setkání se zúčastnilo 41 našich a 11 francouzských studentů, kteří se dopravili do Štrasburku z Le Mans TGV. Během tří společných dnů se uskutečnilo mnoho společných aktivit, které budou pokračovat po celý školní rok. Další dny si studenti  užili poznávání region Alsasko-Lotrinska  a  Paříže, avšak  již bez francouzských přátel.
Projekt získal dotaci ve výši 200 tisíc Kč z dotačního programu Jihomoravského kraje Do světa!2022
RNDr. Jarmila Čeperová, koordinátorka projektu