Soutěže ve francouzském jazyce

Březen je měsíc, který nabízí studentům francouzštiny mnoho příležitostí uplatnit svoje jazykové dovednosti a také projevit kladný vztah k tomuto neobyčejně krásnému jazyku. Je totiž měsícem frankofonie a uživatelé francouzštiny si připomínají tento svátek po celém světě.
Ani Francouzská aliance v České republice nezůstává pozadu: připravila mimořádně bohatý program pro již 22. ročník Dnů frankofonie. Žáci Gymnázia T. G. Masaryka se zapojili hned do několika  projektů, které probíhají vzhledem k okolnostem on-line. Do soutěže Francophonie se zapojila Nikola Hauková z tercie a Adam Šperka ze sexty. Matylda Střelcová ze sexty našla odvahu zúčastnit se soutěže Frankofonní diktát. Všechny výsledky budeme znát na konci měsíce.
Gymnázium se již tradičně také zapojilo do Olympiády ve francouzském jazyce. Dne 10.3. proběhlo školní kolo v kategorii B2. Do krajského kola postoupila Veronika Krušinová ze sexty.
Poděkujme žákům za chuť reprezentovat naši školu a popřejme jim zasloužený úspěch v soutěžení.
Mgr. Darina Honsová