Septima a 3.A na exkurzi v elektrárnách v Dalešicích a v Dukovanech

V předvánočním období  - 21. prosince – navštívily třídy 3.A a septima   vodní  elektrárnu v Dalešicích a Jadernou elektrárnu v Dukovanech.
V průběhu dne prošli studenti s odborným doprovodem některé provozy a byli v informačních centrech seznámeni i prostřednictvím videoprogramů s podrobným chodem obou elektráren. V dukovanské jaderné elektrárně byly v  nedávné době do infocentra pořízeny nové 3D brýle, jejichž prostřednictvím mohli i naši studenti nahlédnout do jaderného reaktoru a do chladírenských věží.  V průběhu této návštěvy souběžně probíhalo v prostorách i natáčení reportáže České televize, a naši studenti se tak ocitli večer i ve zpravodajském vysílání.
Návštěva těchto vysoce moderních zařízení seznámila studenty blíže s využitím vodní a jaderné energie v naší republice.
RNDr. Jaroslava Veselá