Projekt Rubikon

Naše škola se zapojila do zábavné vědomostní soutěže Rubikon.
Mottem soutěže je : "Není ti 18, nesázej!"
Rubikon učí žáky zodpovědnému rozhodování, upozorňuje na nebezpečí spojené se sázením a hazardem u dětí a mladistvých.
Soutěž je plná aktivit, prožitků a práce v týmu. Rubikonu se účastní nižší stupeň gymnázia (třídy 1.C,2.C,3.C,4.C),třídními koly prošlo přes 70 žáků.
Školní kolo proběhne 26.3. za účasti tří 5-ti členných družstev (vítězové třídních kol), poroty a hostů. O kulturní okénko se postarají studenti Ondra Bábor (8.C, účinkující v muzikálu Vítání jara) a Míša Listová (7.C) svým zpěvem u klavíru.
Celým zábavným pořadem nás bude provázet absolvent naší školy Jurka Háder.
Rubikon je postupová soutěž, vítězové z naší školy postoupí do oblastního kola, které pořádá Centrum volného času „Pavučina“ a možná se dostaneme i do krajského finále, kde ti nejlepší mají slíbené setkání v Senátu ČR.
Držíme palce našim soutěžícím a děkujeme pořadatelům za zajímavou soutěž z práva.