Projekt eTwinning

Co je to eTwinning?

eTwinning je aktivita zaměřená na podporu mezinárodní spolupráce mateřských, základních a středních škol v Evropě. Tato aktivita je financovaná Evropskou komisí v rámci evropského programu eLearning a nabízí nástroje pro vyhledávání škol v Evropě, které jsou k dispozici na evropském portálu www.etwinning.net. Evropský portál slouží jako platforma pro vznik společných projektů žáků i učitelů na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Cílem aktivity eTwinning je podpořit spolupráci mezi evropskými školami a připravit žáky na život, studium a práci v Evropě. eTwinning si dále klade za cíl zvýšit kvalitu výuky a uplatnění principů vyučování ve výuce. Toto virtuální prostředí umožňuje výměnu zkušeností mezi partnerskými školami a učitelé a žáci, kteří se do eTwinningu zapojí, tak mohou rozvíjet své jazykové kompetence a informační gramotnost. V neposlední řadě je cílem všech 28 zapojených zemí integrovat mezinárodní internetové projekty do života školy, resp. školního vzdělávacího programu.

Partnerské školy

Gimnazjum im Powstancov Slaskich v Miezdnej (PL)
Festivals and traditions in our countries (2.A, 3.A, SEX)
Scuola Secondaria di primo grado "Arnolfo di Cambio" (IT)