SPORTOVNÍ DEN GYMNÁZIA

V pátek 22. 11. 2019 se již tradičně konal sportovní den školy. Tato událost se pořádá na počest Mezinárodního dne studentstva, který připadá na 17.11. Studenti se mohli zúčastnit různých sportovních disciplín.

Pořádal se turnaj ve stolním tenise, který organizoval jako každý rok pan učitel Ctirad Šedý. Žáci byli rozděleni do čtyř kategorií: mladší dívky a chlapci, starší dívky a chlapci. Na stupních vítězů vyššího gymnázia se za dívky umístila Veronika Halasová (1. místo), Eliška Janíčková (2. místo) a Terezie Chalupová (3. místo). Ze starších chlapců byli nejlepší Tomáš Hruška (1. místo), Filip Sýkora (2. místo) a Matěj Potůček (3. místo). Z mladších triumfovaly dívky Nikola Hauková (1. místo), Ema Ebachová (2. místo) a Jana Novotná (3. místo). Mezi chlapci obsadil 1. místo Martin Stejskal, druhé Ivan Klimeš a třetí Šimon Šebesta.

Další možností bylo zapojit se do aerobiku pod vedením Michala Furcha a Marie Knápkové z 8.C. Děti se nejdříve protáhly, lehce posilovaly a následně šly tančit. Žáci, co nenašli zalíbení ve stolním tenise ani aerobiku, se zúčastnili turnaje v přehazované (nižší gymnázium) a volejbale (vyšší gymnázium). Pokud jde o turnaj v přehazované, byl nejlepší tým ze třídy 4.C, za nimi na druhém místě skončila třída 2.C a na třetím místě se umístila 3.C.

Ve volejbale se proti sobě utkalo 8 týmů. Na prvním místě se umístila třída 7.C, za nimi tým 3.A. O třetí místo bojovaly třídy 4.A a 8.C. Na třetím stupni vítězů se nakonec umístil tým ze třídy 8.C. Vítězný tým již tradičně vyzval k zápasu družstvo učitelů a jejich souboj skončil remízou.