Soutěž "Bible a my"

Jako každý školní rok, i letos se naše škola účastnila této dějepisné soutěže. Během října a listopadu prošlo školním kolem ve třech kategoriích celkem 69 žáků. Do okresního kola postoupilo osm žáků s nejvyšším počtem bodů:

II. kategorie(1.C a 2.C) - 1. Josef Fojtík 1.C, 2. Lenka Burešová 2.C, ale tu musela ze zdravotních důvodů nahradit ze 3. místa Emma Střelcová 1.C

III. kategorie(3.C a 4.C) - 1. Jeroným Kamenský 3.C, 2. Filip Mach 4.C

IV. kategorie(1. až 4.ročník SŠ) - 1. Jan Valíček 6.C, 2. Matylda Střelcová 5.C, 3. Veronika Halasová 8.C, 4. Jan Novák 6.C

V okresním kole, které se konalo ve středu 27. 11. 2019 v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, museli žáci v první části projít písemným testem z daného biblického tématu pro každou kategorii. Šest nejlepších pak postoupilo finále, které absolvovali ústně a veřejně přede všemi zúčastněnými. S radostí musím konstatovat, že i přes vysokou náročnost jsme měli velký úspěch:

II. kat.: Josef Fojtík               –         1. místo

Emma Střelcová       –         4. místo

IV. kat.: Veronika Halasová   –        2. místo

Matylda Střelcová   –         3. místo

Jan Valíček             –          5. místo

Jan Novák              –          6. místo

Josef Fojtík a Veronika Halasová postupují každý ze své kategorie do celostátního kola, které se koná 20. 3. 2020 na teologické fakultě v Olomouci. Do tohoto kola postupují pouze první dvě místa, takže Matylda Střelcová zůstává v pozici náhradníka. Celá soutěž probíhala ve velmi příjemné atmosféře, tak doufám, že si ji všichni užili a vítězům držíme dál palce!

Mgr. Margita Křížová