Školní výlet sextánů

Konec školního roku přímo vybízí k mimoškolním aktivitám. Třída sexta toho využila ke spojení projektového dne a školního výletu dne 18. 6. a vydala se do Brna.
Cílem cesty bylo brněnské výstaviště, kde jsme navštívili výstavu „Body Worlds“. Nápad se zrodil přímo v hlavách studentů a pak už byl jenom krůček k realizaci podpořené faktem, že se příští rok bude v biologii probírat anatomie člověka. Proč se tedy nepodívat naživo, jak to v lidském těle vypadá a funguje?
„První dojmy byly smíšené. Některým spolužákům nebyl pohled na lidské tkáně příjemný, a prošli si tak výstavu za pár desítek minut. Jiní se zdrželi déle, protože je zaujaly funkce orgánových soustav či kloubních náhrad. Ač bychom to na první pohled neřekli, všechny vystavené exempláře kdysi bývaly žijícími lidmi. Po znovushledání se se všemi opozdilci jsme si sdělili své pocity a rozešli se každý po vlastní ose,“ zhodnotili exkurzi studenti Matylda Střelcová a Lukáš Zemene.
Ctirad Šedý, třídní učitel