Netradiční exkurze

14. 10. 2019 měli studenti a studentky třídy 2.A Gymnazia T.G. Masaryka Hustopeče možnost prohlédnout si Janáčkovo divadlo v době, kdy zde nejsou žádní diváci. Erudovaný průvodce pan Foretník je provedl všemi prostorami divadla - a to i těmi, které běžnému diváku nejsou běžně přístupné. Studenti si tak mohli prohlédnout foyer divadla a hlediště, ale také čestnou lóži a primátorský salonek. Byl jim umožněn vstup na jeviště, kde se právě připravovala scéna na premiéru baletního představení Bajadera. Osobitou divadelní atmosféru mohli studenti zažít, když nahlíželi do divadelních šaten, zkušeben baletního souboru a orchestru. Ocenili i zajímavé informace týkající se historie divadla a osobnosti Leoše Janáčka i jeho oper. Janáčkovo divadlo je jedinečné svým architektonickým provedením a nedávno prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Bylo proto přínosné tyto prostory si prohlédnout a zažít divadlo jinak nežli při běžném představení.

Mgr. Anna Růžková