Le français en avant!

   Je obdivuhodné, že žáci Gymnázia T.G.Masaryka věnují během distanční výuky tolik času a energie dobrovolným úkolům a soutěžím. Naši francouzštináři jsou toho důkazem. 
   Skutečnou výzvou byla celostátní soutěž Frankofonie, jejíž podstatou byla oslava francouzského jazyka skrze výtvarné zpracování. Naše gymnázium reprezentovala v kategorii ZŠ Nikola Hauková z tercie svou minimalistickou prací „Vzlétající křídla“. Za kategorii SŠ poslal svůj příspěvek Adam Šperka ze sexty. Okouzlil porotu svým videem „Hodný Zlý a Francouzský“, za které získal zvláštní cenu za kreativitu.
   Další poděkování za odvahu patří Matyldě Střelcové ze sexty, která se zúčastnila soutěže Dictée francophone (Frankofonní diktát). Netradiční soutěž organizovala Francouzská aliance v Brně v rámci Dnů frankofonie.
   Po roční odmlce se letošní ročník Francouzské olympiády konal distanční formou. Do krajského kola postoupila Veronika Krušinová ze sexty a ve velké konkurenci se umístila na pěkném 6. místě.

  Všem francouzštinářům přejeme mnoho úspěchů chuť do další práce.
Mgr. Darina Honsová

Video Adama Šperky je ke zhlédnutí na stránkách Šperka Adam - Frankofonie - Hodný Zlý a Francouzský - Adam Šperka.MP4 - Disk Google