Finanční gramotnost

Ve školním roce 2019/2020 probíhá 9.ročník soutěže Finanční gramotnost (SFG), je zařazen do kategorie B soutěží vyhlašovaných MŠMT.

Informace o soutěži na www.financnigramotnost.cz

Ve školním kole soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole, a v případě dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním.

Organizátorem je spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z.s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování Česká republika (EFPA ČR).

RNDr. Jarmila Čeperová

Výsledky školního kola:

Kategorie II. ( nižší třídy víceletých gymnázií)- účast 34 žáků

1. Lenka Burešová, 2.C

2. Jan Bartoň, 3.C

3. Petr Soudek, 4.C

kategorie III. ( třídy vyššího gymnázia)- účast 36 žáků

1. Valérie Krůzová, 5.C

2. Natálie Kuchařová, 5.C

3. Lukáš Oulehla, 5.C

Všem žákům děkuji za účast v soutěži a blahopřeji postupujícím do okresního kola.

Výsledky okresního kola:

Vítězný tým okresního kola ve složení N.Kuchařová, V.Krůzová a L.Oulehla ( 5.C) poslupuje ve III. kategorii do krajského kola.

Tým ve II.kategorii ve složení P.Soudek ( 4.C), J.Bartoň ( 3.C) a L.Burešová ( 2.C) skončil těsně na 2.místě.

RNDr. Jarmila Čeperová