Prima navštívila Bránu do Římské říše

Víte, že ve 2. století našeho letopočtu ležela brána do Římské říše na Moravě na návrší Hradisko nad řekou Dyjí?
    Dnes, po téměř 2000 letech, je možné Bránu do Římské říše opět navštívit, a to v podobě muzea, které se nachází v sousedství Aqualandu Pasohlávky a připomíná zdejší římský vojenský tábor z doby markomanských válek.
    Žáci primy zdejší muzeum navštívili 7. dubna. Seznámili se s historií Římské říše i místa samotného, zjistili, které stavby se na tomto území nacházely, na základě zjištěných vědomostí zodpověděli kvízové otázky a vytvořili prezentaci o římských protivnících, národech Markomanů a Parthů. Na závěr si vyzkoušeli římskou bojovou taktiku – boj v útvaru zvaném „želva“ (testudo).
    Věříme, že tato netradiční forma výuky žákům přiblíží náročnou látku a pomůže lépe pochopit jednu z kapitol evropských dějin.
Mgr. Darina Honsová, Mgr. Barbora Klobásková