Představení My Fair Lady ze Zelňáku opět nezklamalo!

My Fair Lady, „dokonalý muzikál“ („the perfect musical“), jak je dílo hudebního skladatele Fredericka Loewa a libretisty Alana Jay Lernera mnohdy  označováno, vznikl na základě divadelní hry Pygmalion George Bernarda Shawa.
Zorganizovali jsme proto společné zhlédnutí muzikálu, kterého se zúčastnilo 57 žáků a studentů naší školy s pedagogickým doprovodem. A představení mělo veliký úspěch a sklidilo obrovský aplaus.
V brněnské verzi, která vstoupila do dějin českého divadla s přívlastkem „ze Zelňáku“ v roce 1999, zaznělo nezapomenutelné zvolání za celé období uvádění hry : „Hébni tó svó shniló řiťó!“, hned 340krát! Nejprve na Činoherní scéně a následně i na Biskupském dvoře. Režisér a autor úpravy Stanislav Moša příběh přenesl do brněnského prostředí, kde namísto londýnského nářečí cockney použil brněnský hantec a v roce 2022 se rozhodl k tomuto titulu vrátit znovu a nově. Děj dvojí pohádky, v níž se jednak z neomalené špinavé holky stane opravdová dáma a v níž také tato výjimečná dívka dokáže obměkčit ztvrdlé sarkastické srdce nerudnému sebestřednému profesorovi, zůstává stejný. Přesto obnovené nastudování tohoto známého titulu přinese změny nejen v novém obsazení, ale také v časovém zasazení do počátku 20. století.

Věra Komoňová, Mgr.