Potvrzení úspěchů v okresním kole zeměpisné olympiády 2021

Ve středu 17. 2. se tentokrát kvůli stávajícím protiepidemiologickým opatřením uskutečnilo online formou okresní kolo zeměpisné olympiády.
Soutěž se skládala ze tří částí – práce s atlasem, ověření teoretických znalostí a praktického úkolu. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola této soutěže. V kategorii A určené žákům 6. ročníků nebo prim víceletých gymnázií to byla Barbora Kršková. V konkurenci 19 soutěžících obsadila celkové třinácté místo se ziskem 63 bodů. Kategorii B určené sedmákům a sekundánům jsme opanovali. Náš sekundán Josef Fojtík dosáhl při své premiéře na bezpečné vítězství, Martina Knoflíčková se umístila na druhém místě a Emmě Střelcové jen těsně uniklo třetí místo a získala „bramborovou“ pozici. V kategorii C určené osmým a devátým ročníkům nebo terciím a kvartám dosáhl opět na bezkonkurenční vítězství kvartán Jan Bartoň a opakovaně potvrdil své kvality v této soutěži.  Další dva naši soutěžící z tercie také nezklamali: David Matýska obsadil 7. místo a Matěj Šrubař 12. místo. V kategorii D určené středoškolákům obsadil výbornou druhou pozici septimán Honza Valíček a jeho spolubojovníci Jakub Havlík sedmé a Filip Sýkora osmé místa. 
     Postupem Josefa Fojtíka, Martiny Knoflíčkové, Jana Bartoně a Honzy Valíčka do krajského kola jsme potvrdili naše postavení nejúspěšnější školy v okrese.  Všem našim reprezentantům děkuji za předvedené výkony a věřím, že jim soutěž přinesla zajímavé zkušenosti. Všem postupujícím do krajského kola 17. března přeji opět hodně úspěchů.
Mgr. Petr Dvorník