Okresní přebor škol v šachu

Dne 19. 11. 2019 se vybraní šachisté zúčastnili okresního kola přeboru škol v šachu. Soutěž se konala v Břeclavi.

Naše Gymnázium  T. G. Masaryka sestavilo dvě družstva.  Družstvo v kategorii druhý stupeň složené z Martina Rady, Jeronýma Kamenského, Jetřicha Kopy, Olivera Kolka a Tomáše Dufka se umístilo s velkým bodovým náskokem na prvním místě. V kategorii střední školy se šachisté Martin Vaculík, Matyáš Hrádek, Šimon Šebesta, Adéla Rapcová a Daniel Dufek také umístili na prvním místě.  Oba týmy si svým vítězstvím zajistily  postup do krajského kola. Někteří žáci byli natolik úspěšní, že se stali i nejlepšími hráči na šachovnici.

Šachisté  vložili do zápasů mnoho sil.  Přejeme jim všem hodně štěstí a úspěchy  v dalších soutěžích.
Turnaj byl zajímavý a věřím,  že si ho všichni užili.