Okresní kolo zeměpisné olympiády

Skvělá reprezentace školy v okresním kole Zeměpisné olympiády 2019

Dne 28.1 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády všech kategorií a jejich vítězové reprezentovali naši školu 20. února v okresním kole v Břeclavi, a to velmi úspěšně.

V kategorii A obsadil primán David Matýska krásné 3. místo, kvartánka Veronika Krušinová  ve své kategorii C 8. pozici s minimálním odstupem od stupňů vítězů.

Největšího úspěchu dosáhli sekundán Jan Bartoň, který ve své kategorii B vybojoval s minimálním odstupem druhé místo a septimán Tomáš Lengál – ten ve své kategorii středoškoláků zvítězil. Oba dva postupují do krajského kola v Brně. Zde na půdě Pegagogické fakulty Masarykovy univerzity 20. března porovnají své schopnosti s konkurenty z celého Jihomoravského kraje.

Všichni naši zástupci si za předvedené výkony zasluhují velký respekt. Postupujícím přejeme opět hodně zdaru.

Petr Dvorník