Norsko ( Oslo) :Interactive Teaching -using educational games and new technology in order to enhance learners motivation.

V rámci projektu Erasmus +KA1 „Zapojení metody CLIL do výuky přírodovědných předmětů“ jsem v termínu 28.8.-3.9. 2017 absolvoval v norském Oslu týdenní kurz Interactive Teaching  -using educational games and new technology in order to enhance learners motivation. Organizátorem uvedeného kurzu byla rumunská vzdělávací agentura Eruditus Association.   Spolu s dalšími 15 učiteli z Chorvatska, Polska, Litvy, Rumunska, Španělska , Portugalska a Itálie jsem se zajímavou, zábavnou a především praktickou formou  učil a zdokonaloval v zapojení především mobilních výukových aplikací do každodenní výuky a tím zvýšil motivaci studentů ve výuce. Součástí kurzu byla i výměna zkušeností učitelů z různých koutů Evropy a vyzkoušení si jiných postupů, které se používají v jejich školách. V neposlední řadě jsme se alespoň částečně seznámil s norskou kulturou, životním stylem,  získal nezapomenutelné zážitky, nová přátelství a nasál atmosféru této překrásné severské země. Po prezentaci vlastního Learning Portfolia jsem obdržel Certifikát a také Europass Mobility a věřím, že získané zkušenosti uplatním ve své praxi.

Mgr. Petr Dvorník