Návštěva festivalu francouzského filmu

ŠKOLNÍ PROJEKCE – FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU

Každoročně na podzim se v Brně koná Festival francouzského filmu. V adventní čas pak pokračuje školními projekcemi filmů pro gymnázia.

Dne 18. 12. 2018 žáci tříd tercie, kvarty, sexty, 2.A, septimy a 3.A, kteří studují francouzštinu, zhlédli francouzský film Louise en hiver (Luisa na pláži), který byl promítán v prostorách Francouzské aliance v Brně. Hlavní hrdinkou a zároveň vypravěčkou animovaného příběhu byla stará paní, které po letní dovolené ujel poslední vlak zpět domů. Snímek je o samotě, zklamání, ale také o vzpomínání, přátelství a odhodlání. Něžně a poeticky laděný příběh byl pro žáky přínosem také po jazykové stránce a potvrdil jejich schopnost rozumět autentické francouzštině.

Mgr. Darina Honsová

Akce byla vybrána v souladu s ŠVP, a to zejména pro rozvoj klíčových kompetencí: