Moderní a kreativní výuka přírodních věd ve školním roce 2013/2014

Naše škola patří mezi 170 evropských pilotních škol v projektu inGenious již třetí školní rok. Projekt koordinuje European Schoolnet a jeho cílem je zvýšit spolupráci škol a podniků propojením přírodních věd s profesním uplatněním studentů v praxi. Informace o projektu a výukové moduly najdete na www.gymhust.cz včetně fotogalerie.

Ve šk.roce 2012/2013 jsme vybrali a ve výuce vyzkoušeli tyto moduly:

Xperimania II. - Ch sexta, 3.A ( vyučující RNDr.J.Čeperová) – význam experimentu ve výuce chemie, řešení problémových úloh, praktická cvičení, zábavná chemie, exkurze do Gumotexu ( European Petrochemical Association- EPCA).

Chemistry all about you - Ch sekunda, tercie ( vyučující RNDr.J.Čeperová)- popularice přírodních věd, význam experimentu, chemie kolem nás (EPCA).

Street lighting - M sexta, 2.A ( vyučující Mgr. R.Šebesta)- integrace matematických a fyzikálních vzorců a funkcí do výpočtu ekonomického provozu pouličního osvětlení( Philips).

Elektronic dice - F septima, 3.A ( vyučující ing.Z.Tupý)- praktická činnost v rámci cvičení z F, výroba elektronické kostky, spoje, letování apod.( materiál dodala firma Philips)

S organizací a výukovými moduly pro nový školní rok jsem byla seznámena na 2.Letní škole projektu inGenious  v Barceloně, kde workshopy vedli odborníci firem, které výukové moduly připravují např. Mikrosoft, Philips, Nokia, EPCA aj.

V novém šk. roce bude naše škola také asociovanou školou v novém evropském projektu  Creative Classroom Lab. Projekt, který koordinuje opět European Schoolnet a Dům zahraničních služeb, je zaměřený na metodickou podporu práce s tablety ve výuce přírodních věd.

Věřím, že zapojení naší školy do evropských projektů zvýší zájem našich studentů o studium přírodních věd a zapojí se aktivně do výuky Ch, M a F..

Dovoluji si poděkovat vedení školy a kolegům přírodních věd za spolupráci a studentům za skvělou práci a prezentaci naší školy v minulém šk.roce a přeji všem úspěšný šk.rok 2013/2014..

RNDr. Jarmila Čeperová

Certifikovaná projektová manažerka