Maturita pohledem studentů

Končí další školní rok. Ten letošní si budou všichni spojovat s koronavirovou pandemií.   První týden v červnu proběhly na hustopečském Gymnáziu T. G. Masaryka tradiční ústní maturitní zkoušky.  Studenti tak slavnostně završili svá středoškolská studia, která probíhala od loňského jara především formou distanční výuky.

Své domy a postřehy vyjadřují v následujících řádcích.

Letos to měli maturanti poměrně náročné. Většinu roku bylo nejisté, jak maturity budou probíhat, kdy se budou konat, nebo jestli se dokonce úplně nezruší. To nás všechny udržovalo v nejistotě.

Já jsem měla štěstí na učitele, a tak mi příprava připadala na stejné úrovni jako ve škole. Zároveň jsem měla kvůli distanční výuce více času na četbu knížek a samostatnou přípravu. Na maturitu jsem se opravdu těšila.
Anna Zbořilová, oktáva

Dovolím si tvrdit, že skládání maturitní zkoušky v této době sužované koronavirem bylo pro nás pro všechny výzvou. Příprava probíhala netradičně formou videokonferencí z domova. Pro mě bylo více času a „svobody“ výhodou. Mohla jsem si sama rozvrhnout, co a jak se budu připravovat. Učitelé byli vždy ochotni pomoct a poradit. I díky nim jsme studium střední školy úspěšně dokončili.
Natálie Brenkusová, oktáva

Věděla jsem, že ústní maturitní zkouška bude velmi formální, ale opravdu mě překvapilo, jak vše bylo skvěle zařízené, profesionální a zároveň v tak klidné a příjemné atmosféře… Když nastal den D, měla jsem sice trochu strach, ale jinak jsem byla úplně v klidu, dokonce jsem byla veselá a měla úsměv na tváři. Všichni učitelé byli moc milí a díky nim jsem se cítila příjemně i během tak důležité zkoušky v mém životě.
Natálie Ritterová, 4.A

Maturita není bez starostí a stresu, vyžaduje pevnou vůli a vytrvání, neobejde se bez psychického selhání a bez podpory spolužáků. Samotná zkouška však proběhla v opravdu příjemné atmosféře a bylo to zábavné dopoledne. Takže až vám bude nějaký učitel tvrdit, že maturita je dialog, rozhovor, diskuze mezi učitelem a studentem, věřte mu!
Alžběta Urbánková, oktáva