Krajský přebor škol v šachu

Dvě družstva šachistů Gymnázia T.G.Masaryka Hustopeče reprezentovalo školu na krajském přeboru škol.

V úterý 28. ledna 2020 se v Břeclavi uskutečnil krajský přebor škol v šachu. Z našeho gymnázia se do něj prostřednictvím okresního kola kvalifikovala dvě družstva, a to v kategorii ZŠ 2. stupeň a ŠS.

Družstvo SŠ: Martin Vaculík (kvinta), Matyáš Hrádek (kvarta), Šimon Šebesta (tercie), Jeroným Kamenský (tercie)

Družstvo ZŠ 2. stupeň: Martin Rada (tercie), Jan Jetřich Kopa (sekunda), Oliver Kolek (sekunda), Daniel Dufek (sekunda), Tomáš Dufek (prima)

Vítězové okresních kol (z prosince 2019), museli čelit velmi silným šachistům, kteří byli zhruba o dva až tři roky starší, hlavně z Brna. Po výkonu, ve kterém se střídaly slabší a silnější chvíle, se jim nakonec podařilo v kraji obsadit střed tabulky. Obě dvě družstva skončila shodně na sedmém místě ze dvanácti, resp. čtrnácti účastníků. Oba výsledky jsou jistě příslibem do dalších let.

Ctirad Šedý, učitel