Krajský přebor škol v šachu

Družstvo šachistů Gymnázia T.G.Masaryka, Hustopeče získalo bronz v krajském přeboru škol.

V úterý 29. ledna 2019 se v Břeclavi uskutečnil krajský přebor škol v šachu. Z našeho gymnázia se do něj prostřednictvím okresního kola kvalifikovalo pětičlenné družstvo  ve složení:

Martin Vaculík (kvarta)

Matyáš Hrádek (tercie)

Šimon Šebesta (sekunda)

Jeroným Kamenský (sekunda)

Martin Rada (sekunda)

Suverénní vítězové okresního kola (z prosince 2018), kteří prošli soutěží bez jediné porážky, museli tentokrát uvolnit přední místa na stupních vítězů šachistům z Brna a Kuřimi. Po výborném výkonu se jim nakonec podařilo v konkurenci čtrnácti družstev z Jihomoravského kraje obsadit krásné třetí místo. Přestože jim vytoužený postup do celostátního kola utekl o dva body, můžeme tento výsledek považovat za úspěch.

Martin Vaculík