Krajské kolo zeměpisné olympiády

Dne 20.3.  se konalo na půdě Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity krajské kolo zeměpisné olympiády a v něm ve své kategorii B zazářil náš zástupce sekundán Jan Bartoň (viz foto).

Honza krajské kolo vyhrál a všechny soutěžící převýšil i tím, že dosáhl na absolutně nejlepší bodový zisk. Soutěž se skládala ze tří částí a soutěžící mohl získat maximálně 100 bodů. Honza dosáhl rekordního výsledku 96 bodů, čímž překonal i vítěze ostatních kategorií. Po právu tedy získal i cenu poroty pro nejlepšího účastníka krajského kola. Škodou je pouze fakt, že v této kategorii nemá soutěž již celostátní finálové kolo. Tento výsledek je pro Honzu obrovskou motivací do dalších let.

Náš druhý soutěžící Tomáš Lengál se mezi nejlepšími středoškoláky kraje také neztratil a dosáhl pěkného 9. místa. Oba naši zástupci si za předvedené výkony zasluhují velký respekt a poděkování.

Petr Dvorník