Gymnazisté zavítali do Akademie věd ČR

„Věda v neklidné době“ bylo téma semináře, kterého se zúčastnilo 2. a 3. června 2022 pět studentů z naší školy v krásných prostorách Akademie věd ČR v Praze v rámci projektu 100 vědců do SŠ, který organizuje Ústav informatiky AV ČR a jehož cílem je setkání nadaných studentů s předními vědci.  Nejvíce studenty zaujaly přednášky a následná diskuse na téma (Ne)spoutaná energie s Danou Drábovou a Co jsme se naučili o(d) koronaviru s Janem  Pačesem , který svým nadšením pro vědu motivoval studenty k dalšímu studiu na  vysokých školách.
Součástí  programu byla i návštěva Veletrhu vědy, největší populárně naučné akce, kterou pořádala AV ČR na výstavišti v Letňanech. Vědu na vlastní kůži studenti mohli zažít prostřednictvím interaktivních exponátů, vizuálně atraktivních expozic, nebo díky mobilním laboratořím s praktickými ukázkami toho nejzajímavějšího, co česká věda nabízí.
Jeden ze studentů zhodnotil seminář slovy: „ Účast na tomto projektu mi hodně dala. Myslím si, že přesně tento typ výuky je pro nás studenty velmi přínosný, protože se o daném tématu dozvídáme přímo od odborníků, kteří se jím zabývají celý svůj život. A na rozdíl od školních učebnic s nimi můžeme naživo diskutovat.“
Jarmila Čeperová, koordinátorka podpory nadaných studentů