Gymnazisté na Festivalu francouzského filmu

FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU 2019

Pro milovníky francouzské kultury i pro širokou veřejnost se každoročně koná Festival francouzského filmu. Letošní již 22. ročník nabídl celou řadu snímků v hlavním městě i v regionech.

Padesátka žáků našeho Gymnázia T. G. Masaryka, kteří se učí francouzsky, se 25. 11. 2019 zúčastnila školní projekce v brněnském kině Scala. Pro školy byl letos vybrán komediálně laděný příběh o opraváři kol a jeho tíživém tajemství. Vtipný a zároveň dojemný snímek Raoul Taburin byl zasazen do překrásného prostředí jihofrancouzské vesnice. Autor PierreGodeau našel inspiraci v komiksovém příběhu známého ilustrátora Jean-Jacquese Sempého.

Kromě pěkného kulturního zážitku si žáci opět mohli poslechnout autentickou francouzštinu a také rozšířit si znalosti v oblasti francouzské literatury a kinematografie. Žáci následně vypracovávali pracovní listy k tématu s aktivitami zvolenými dle jejich jazykové úrovně a zkušenosti.

Mgr. Darina Honsová