ČESKO-FRANCOUZSKÉ VELIKONOCE V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Letošní program tradičního festivalu francouzské kultury Bonjour Brno je opravdu pestrý. Již potřetí se v dubnu  mimo jiné konala akce „S Francouzem ve venkovní kuchyni“ a již potřetí se jí žáci našeho Gymnázia zúčastnili.

Tentokrát šéfkuchař François Bouillet naladil menu velikonočně. Žáci tercie a kvarty sbírali přímo v zahradě čerstvé bylinky pro přípravu kopřivovo-špenátové polévky s medvědím česnekem. Dalším chodem byla ředkvičková pomazánka a konečně v kamenné peci jsme si upekli české velikonoční jidáše. Posezení pod rozkvetlými stromy na jarním sluníčku dodalo chutnému obědu tu pravou náladu. Žáci se během vaření a procházky po zahradě naučili spoustu nových slovíček a vyzkoušeli si, jak rozumí pokynům v kuchyni.

Mgr. Honsová Darina, 15. 4. 2019