Úspěšní recitátoři

Během měsíce května reprezentovalo naši školu na krajských úrovních soutěží uměleckého přednesu celkem pět studentů našeho gymnázia, jednalo se o studenty primy, sekundy a kvarty (Dětská scéna) a na Wolkerově Prostějově šlo o žáky 1.A a sexty.  Nejúspěšnější byl na Wolkrově Prostějově Matyáš Kyncl ze sexty, jehož vystoupení ohodnotili posuzující  Cenou poroty.

Krajským kolům předcházela kola okresní. Již tradičně se okresní kolo Wolkerova Prostějova konalo ve Velkých Pavlovicích, v první kategorii zde porota ocenila výkon Matyáše Kyncla prvním místem, na druhém místě se druhé kategorii umístila Eliška Lefková z 1.A. Studentka Natálie Meredová ve stejné kategorii obsadila třetí místo.

Přední příčky obsadili studenti gymnázia také v okresním kole soutěže uměleckého přednesu Dětská scéna v Břeclavi. V kategorii žáků 6. a 7. tříd na obsadili první a druhé místo žáci sekundy a primy. Nejlepším recitátorem okresu se ve své věkové kategorii stal Martin Rada a na druhém místě pak stanul Jakub Tioka. V kategorii žáků 8. a 9. tříd se zkušená recitátorka Matylda Střelcová umístila na prvním místě.

Všichni studenti přípravě na svá vystoupení věnovali značné úsilí, které bylo po zásluze oceněno.