PopelkaTři oříšky pro Popelku - krásný rodinný muzikál

Zájemci z řad žáků, studentů i učitelů se zúčastnili předvánočního zájezdu na divadelní představení v Praze, které se konalo v budově Kongresového centra. Vše zajišťoval Spolek dětí a mládeže Duhový svět Hustopeče, organizátor především mimoškolních akcí a zájezdů pro děti a mládež.

Šlo o muzikál s písničkami a melodiemi nezapomenutelného Karla Svobody. Herecké obsazení našeho představení bylo výborné hlavně díky Nikole Ďuricové, mladé muzikálové herečce, která nádherně zpívala i hrála. Všem se líbily i výkony dalších herců, např. Jany Švandové v roli macechy a Aničky Slováčkové jako její dcery Dory.

Úžasná byla i účast živých zvířat v představení – pejska, který vždycky za Popelkou přiběhl, holoubků i koní, hlavně Popelčina Juráška. Sova byla v lidském podání a její akrobatické a baletní výkony se líbily snad úplně všem.

Prostory divadelního sálu byly v Kongresovém centru velice prostorné, na každé straně jeviště byly velkoplošné obrazovky, které přibližovaly dění divákům v zadních řadách.

Z celého představeni jsme byli všichni unešení. Možná i proto, že jsme si mnozí přečetli nejrůznější recenze, které byly hodně negativní, ale tyto se v našem pozorování a vnímání muzikálu ani náhodou nenaplnily. Muzikál se i dle odezvy v podobě krátkých zpráv žáků a studentů velice líbil a byl opravdu pozitivně hodnocen.

V. K.