Exkurze do Vídně

12. prosince 2018 jsme se se studenty našeho gymnázia vypravili do Vídně.

Návštěvu města jsme zahájili v muzeu významného vídeňského architekta a malíře Friedensreicha Hundertwassera. Následně jsme se přesunuli do Přírodovědného muzea, kde si žáci mohli prohlédnout mimo jiné sbírku motýlů či minerálů, kostry dinosaurů a jiných plazů nebo rekonstruované kostry zvířat doby ledové. Poté následovala procházka historickým centrem města, během níž mohli žáci obdivovat významné památky Vídně jako Hofburg, Chrám sv. Štěpána, budovu opery či univerzity. V rámci exkurze mohli studenti zavítat a občerstvit se na předvánočních trzích před Vídeňskou radnicí nebo na Náměstí Marie Terezie.

Věřím, že se žáci seznámili jak s historií, tak i se současným životem rakouského hlavního města. Navíc získali příležitost uplatnit své jazykové dovednosti v praxi.

Lenka Varmužová,

učitelka NJ