Zájezd do Provence

1. Místo a termín odjezdu

Autobus odjíždí v pondělí 21. září 2015

v 8,30 hod.         od budovy Gymnázia v Kloboukách u Brna, Vinařská 719/29

v 9,00 hod.         od budovy Gymnázia T. G. Masaryka, Dukelské nám. 31/7, 693 01 Hustopeče

v 9,30 hod           od čerpací stanice Shell u Zvonařky, Trnitá ul., Brno

Dostavte se, prosím, na místo odjezdu asi 15 minut před určenou hodinou.

Závazné pokyny k odjezdu na zájezd do Provence

ve dnech 21. – 26. září 2015

1. Místo a termín odjezdu

Autobus odjíždí v pondělí 21. září 2015

v 8,30 hod.         od budovy Gymnázia v Kloboukách u Brna, Vinařská 719/29

v 9,30 hod           od čerpací stanice Shell u Zvonařky, Trnitá ul., Brno

Dostavte se, prosím, na místo odjezdu asi 15 minut před určenou hodinou. Naše cesta povede přes Německo do Francie. Úterý strávíme v Avignonu a dále se budeme držet programu zájezdu. Trasa z jižní Moravy do Avignonu měří cca 1530 km. Vracet domů se budeme z Monte Carla s krátkými zastávkami. Předpokládaný příjezd je v sobotu 26. června 2015 kolem 17,00 hod.

2. Zavazadla

Žádáme Vás zdvořile, abyste dodrželi váhový limit 15 kg na hlavní tašku do zavazadlového prostoru a 5 kg na příruční tašku do autobusu, celkem tedy 20 kg na osobu. Na palubu autobusu je nutné si vzít cestovní doklady a léky, dále pak jídlo, hygienické potřeby, knížku na čtení, případně deku a malý polštářek. Neberte s sebou, prosím, obtížně skladná zavazadla – krosny apod., dále vystřelovací nožíky a nože s čepelí nad 7 cm. Zavazadla označte, prosím, zřetelně visačkou se jménem.

3. Cestovní doklady

Podmínkou účasti na zájezdu je platný cestovní pas, případně občanský průkaz s elektronicky čitelnými daty. Účastníci nad 15 let musí mít vlastní, stejně tak i děti cestující samostatně a nejsou zapsány v pase některého z dalších účastníků zájezdu. Cizí státní příslušníci mohou podléhat vízové povinnosti ve Francii. Informujte se, prosím, na pasovém oddělení.

Všechny cestovní doklady musí být v platnosti po celou dobu pobytu ve Francii.

4. Pojištění

V ceně zájezdu je komplexní cestovní pojištění Allianz. Zahrnuje léčebné výlohy v zahraničí bez limitu pojistného plnění + úraz + zavazadla + odpovědnost + doplňkové asistenční služby + storno poplatky.

Účastníci se tedy nemusí samostatně připojišťovat.

5. Ubytování a stravování

Jeden nocleh je zajištěn v hotelu Formule 1 v Avignonu, dvakrát přespíme v hotelu stejného řetězce ve městě Nice. Ubytováni budeme ve dvou a třílůžkových pokojích. Na každém pokoji je dvojlůžko a v třílůžkových i palanda, dále umyvadlo, zrcadlo a televize. WC a sprchy se nacházejí na chodbě. Povlečení i ručníky jsou v ceně, celkem 3x je zajištěna polopenze (snídaně a večeře).

V Provence je v září teplo, doporučujeme vzít si pohodlné oblečení na slunečné počasí, ale i nepromokavý plášť pro případ deště a kvalitní boty vhodné na dlouhé procházky.

Na cestu do Francie a zpět mají studenti vlastní jídlo. Stravování začíná večeří druhý den a končí snídaní pátý den zájezdu. Na zpáteční cestu doporučujeme vzít si instantní pokrmy, konzervy, trvanlivé pečivo, tyčinky, účastníci budou mít i možnost nakoupit si jídlo na cestu. V autobuse je bufet

s nápoji v běžném sortimentu (čaj, káva, čokoláda, limonády) za Kč.

6. Kapesné, valuty

Základní kapesné na vstupy doporučujeme ve výši 60,- EUR. Na suvenýry a občerstvení by mělo by stačit cca 10,- EUR na den. Je vhodné mít drobné EUR na poplatky za toalety na dálnicích v Německu a Francii. V rámci programu se počítá s placenými vstupy do muzeí podle vlastního uvážení účastníků a pedagogického vedení.

Ve Francii je velký počet muzeí, nabízejících vstupy zdarma pro studentské skupiny, ale některé placené památky, bohužel, neuznávají možnost bezplatného vstupu pro držitele učitelských ani studentských průkazů. Uplatňovat lze však skupinové slevy a nižší ceny pro důchodce, děti a studenty.

Orientační ceny ve Francii:

Chléb                                   2 €                                                         pohlednice                        od 0,50 €

Coca-cola                            2 €                                                         známka do ČR                   0,80 €

menu McDonald´s               od 4 €                                                   suvenýry                            od 0,50 €

pizza                                    od 5 €                                                   tričko                                    od 5 €

čokoláda                              od 0,50 €                                             čaj                                         od 1,50 €

zmrzlina                               od 2 €

Pozn. 1 EUR= 100 eurocentů = cca 28,- CZK

7. Bezpečí účastníků

Na bezpečí studentů je kladen velký důraz. Zaručujeme nejen zkušený doprovod a organizovanost, ale jsme také velice pečliví při výběru našich partnerů v zahraničí.

Naši průvodci mají u sebe mobilní telefon, na kterém jsou k dispozici 24 hodin denně.

Průvodkyní zájezdu bude p. Kateřina Lefebvre.