Žáci sekundy stmelovali třídní kolektiv a nacvičovali Malého prince na Makarské riviéře

1. 6. 2016

Necelý týden strávili hustopečští žáci 2.C v nádherném prostředí Makarské riviéry – v Drveniku.

Počasí jim přálo, sluníčko nezahálelo, obloha byla blankytná, tak kromě her na stmelení třídního kolektivu pilně nacvičovali úryvky z dramatizace Exupéryho Malého prince na červnovou školní akademii. Součástí projektového zájezdu bylo i poznávání geografie a historie Dalmácie, tak si někteří udělali výšlap i na jednu z hor Biokova nad Drvenikem a všichni se trajektem vydali na ostrov Hvar. Navštívili i středisko celé Makarské riviéry – město Makarská. Poznali přístav, ochutnali dalmatskou zmrzlinu a viděli zákoutí kamenných uliček a historických míst chorvatského přímořského střediska.

Necelý týden tráví hustopečští žáci 2.C v nádherném prostředí Makarské riviéry – v Drveniku. Počasí jim přálo, sluníčko nezahálelo, obloha byla blankytná, tak kromě her na stmelení třídního kolektivu pilně nacvičovali úryvky z dramatizace Exupéryho Malého prince na červnovou gymnaziální akademii.

Také si zorganizovali výlet do střediska celé Makarské riviéry – města Makarská. Prošli přístav, ochutnali dalmatskou zmrzlinu a poznávali zákoutí kamenných uliček a historických míst chorvatského přímořského střediska.

Spolu s gymnazisty se pobytu v Drveniku zúčastnila i mladší skupina tanečníků z TS Lady Stars, která pilně trénovala na republikové kolo Evropa 2 Taneční skupina roku a Mistrovství světa IFMS, které se koná letos opět v Praze.

Na dopravu dostaly děti příspěvek z Jihomoravského kraje, tak i díky tomuto grantu byla účast TS mladších tanečníků stoprocentní.

Na odjezd domů, který se kvapem přiblížil, se nikdo z účastníků netěšil. Všichni by se sem chtěli zase příští rok vrátit a úzce spolupracovat s žáky školy v Gradacu a Makarské na nejrůznějších projektech, třeba i EU.

Tak se všichni určitě mají na co těšit!                                                                                                                                   V.K.