VÝLET DO DOBY LEDOVÉ

14. 11. 2016

Probuzení do mrazivého rána 9. 11. byl pro žáky primy pouhou rozcvičkou před náročným dopolednem. Ve skutečnosti je čekala opravdová zkouška odvahy a hlavně otužilosti: vypravili se totiž do doby ledové, 30 tisíc let před naším letopočtem. S lovci mamutů se setkali v Archeoparku v Pavlově pod Pálavou.

DĚJEPISNÁ EXKURZE 1. C

Potěšila nás samozřejmě replika věstonické venuše a jiných známých pokladů paleolitu. Překvapila nás ostrost pazourkových hrotů, kterou jsme na vlastní kůži otestovali. Zkusili jsme si však také, jako začínající archeologové a antropologové, objasnit některé tajuplné otázky: jaký byl jídelníček neandrtálců, co znázorňují rytiny na mamutím klu nebo proč pohřbeným mužům chybí spodní část dolních končetin.

Své dojmy si žáci nenechali pro sebe: poslali z doby ledové do současnosti pohlednici s autentickým svědectvím svých prožitků.

Mgr. Darina Honsová