ÚSTŘEDNÍ KOLO FRANCOUZSKÉ OLYMPIÁDY
13. 5. 2026
Ve středu 6. 5. 2026 se v Praze v budově Francouzského institutu konalo ústřední kolo Olympiády ve francouzském jazyce, kde se sešlo celkem 54 soutěžících ze 14 krajů České republiky. Jihomoravský kraj reprezentovaly hned dvě studentky našeho gymnázia. Obě děvčata si počínala skvěle. Lucie Čermáková z kvarty se v kategorii ZŠ/VG II umístila na 6. místě a Emma Střelcová ze septimy v kategorii SŠ II obsadila 7. místo. Oběma studentkám gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu francouzského jazyka. ...
Mgr. Darina Honsová, vyučující francouzského jazyka

