Studenti se setkali s ukrajinskými ženami, které získaly azyl v Hustopečích kvůli válce na Ukrajině... ¨

28. 3. 2022

Dne 24.3. měli  studenti možnost o trochu lépe porozumět současné situaci na Ukrajině díky setkání s ukrajinskými ženami, které nalezly azyl v Hustopečích v souvislosti s válkou na Ukrajině.  Téměř 200 studentů rozdělených do dvou skupin strávilo s nimi čtvrteční dopoledne ve školní tělocvičně.  Každá skupina besedovala dvě vyučovací hodiny: dámy vyprávěly o zážitcích a pocitech, které prožívají poslední měsíc. ......

,,I když všichni už přes měsíc bedlivě čteme zprávy a známe politické a historické souvislosti, myslím si, že slyšet autentické zážitky žen z Ukrajiny bylo zapotřebí, abychom se lépe mohli vcítit do jejich těžké situace. Každý ze zúčastněných žáků měl možnost položit libovolnou otázku, na kterou Ukrajinky ochotně odpověděly, i když to pro ně někdy nebylo snadné. Beseda pro nás všechny byla velice přínosná a umožnila nám podívat se na válečný konflikt očima ukrajinských uprchlíků. Děkujeme vedení školy za přínosnou besedu. SLAVA UKRAINI!“ shrnula setkání studentka Veronika Benešová z kvinty.